يكشنبه 30 تير 1398   18:04:30
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1396/10/27 چهارشنبه
 • معاون عمرانی: زیرساخت‌های گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد توسعه می‌یابد
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: با برنامه ریزی علمی و مطالعه شده، پیگیر فراهم شدن زیرساخت‌های توسعه گردشگری در این استان هستیم.
  مهندس عزیز فیلی در نشستی که با فرماندارن تابعه استان ومدیران دستگاههای اجرایی در روز گذشته داشتند اظهار نمودند: کهگیلویه وبویراحمد با داشتن بیش از 250 تفرجگاه طبیعی، 300 بقعه متبرکه، 750 اثر تاریخی ثبت شده و طبیعت بکر کم نظیر ظرفیت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد که این مهم نیازمند برنامه ریزی مدون، حمایت دولت و ورود بخش خصوصی است.
  وی با تاکید براینکه، سرمایه گذران حوزه گردشگری در استان در حد توان و مطابق با قانون حمایت می‌شوند، عنوان کرد: این استان بیش از 2 هزار اثر تاریخی دارد که از این تعداد افزون بر 700 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
  مهندس فیلی، خواستار تامین زیرساخت‌های توسعه گردشگری شد و افزود: به دلیل محدودیت منابع دولتی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی پروژه‌های گردشگری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و در این زمینه از حضور سرمایه ‌گذاران استقبال می‌شود.
  معاون هماهنگی امور عمرانی با تاکید براینکه، مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با سرمایه گذاران هستند، افزود: در برخی مواقع برخورد بعضی دستگاه‌های اجرایی و طولانی شدن بروکراسی اداری سرمایه گذار را فراری می‌دهد که قطعا در این زمینه چاره اندیشی می شود.
  مهندس فیلی ادامه داد: 15 پروژه گردشگری این استان شامل سد شاه قاسم، منطقه کوه گل، تنگ مهریان، اردوگاه های امام زاده بی‌بی حکیمه(س)، خهکلون، بیژن، چشمه بلقیس چرام، ، شراب گرو، دشتک دیل، پارک جنگلی، توت‌نده، تنگ ماغر، برم الوان و بندان سی‌سخت بر اساس قرارداد BOT (ساخت، بهره‌برداری و انتقال) به بخش خصوصی با هدف رونق اشتغال واگذار می‌شود.
  وی خاطرنشان کرد: در زمینه حمایت و هدایت سرمایه گذاران حوزه گردشگری از هیچ کمکی تا جایی که مغایر با قانون نباشد، دریغ نمی‌کنیم.
  منبع خبر:پایگاه اطلاع رسانی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما