جمعه 31 خرداد 1398   00:18:21
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1395/12/9 دوشنبه
 • معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری: بهره‌ برداری نادرست از جنگلها و فرسایش خاک تهدید جدی منابع طبیعی است
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفتند: بهره‌ برداری ناپایدار از جنگل ها و فرسایش خاک تهدید جدی برای منابع طبیعی استان است.
  مهندس پژمان نیک‌‌اقبالی در نشست برنامه حفاظت و توسعه پایدار زاگرس، افزودند: استانداران 4 استان حوزه زاگرس تفاهم ‌نامه ‌ای را به منظور حفاظت و توسعه پایدار زاگرس امضا کردند که در همین خصوص موظف هستیم از همه ظرفیت‌ها برای حفظ و نجات جنگل‌های زاگرس استفاده کنیم.
  وی با بیان اینکه، همکاری رسانه‌ها موجب ایجاد حساسیت در بین مردم و غافل نشدن از منابع طبیعی و محیط زیست می‌ شود، گفتند: بهره ‌برداری ناپایدار از جنگل‌ها و مراتع  اولین و فرسایش خاک دومین تهدید جدی در حوزه منابع طبیعی است.
  مهندس نیک اقبالی بیان کردند: در گذشته تعرض  به منابع طبیعی کم و این منابع به خوبی حفظ می ‌شد و نگرانی در این زمینه نبود اما در سال‌های اخیر بهره ‌برداری ناپایدار موجب شده برای یک بارندگی ساده نگران تبعات آن باشیم .
  معاون عمرانی، شکار بی‌ رویه و ریشه‌ کنی گیاهان را تهدیدی جدی برای منابع طبیعی دانستند و افزودند: تجمع پسماند در منابع طبیعی یکی دیگر از تهدیدات منابع طبیعی بوده که هنوز مکانی برای دفن این پسماندها در استان پیدا نشده است.
  مهندس نیک‌اقبالی با اشاره به توجه به حفاظت از جنگل‌های زاگرس در برنامه ششم توسعه گفتند: در برنامه پنجم این برنامه به صورت تئوری مطرح بود اما در برنامه ششم فصل زیست محیطی قرار گرفته است.
  وی تاکید کردند: در راستای حفظ مراتع استان، کاشت گیاهان دارویی مانند آنغوزه و دیگر گونه‌های سازگار گیاهی مد نظر قرار بگیرد.
  دراین جلسه که با حضور سرکارخانم مهندس ابوالقاسمی مدیر ملی پروژه حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس در استانداری تشکیل گردیده بود خانم ابوالقاسمی  اظهار داشتند که منطقه زاگرس 50 درصد از آب کشور را تأمین می کند وبدلیل ارتفاع متوسط 2500 متری این منطقه از سطح دریا باید خاک ومرتع  دراین مناطق صیانت شود. ایشان عنوان داشتند که در برنامه ششم توسعه احیاء و بازسازی آبخوان وناحیه رویش جنگل پیش بینی شده است.


  منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما