جمعه 29 تير 1397   21:07:22
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1395/12/8 يكشنبه
 • معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار: تمام توان و ظرفیت استان برای کاهش تلفات و سلامت مسافرین در ایام نوروز به کار گرفته شود
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کردند: مجموعه عوامل برای سلامت مسافرین نوروزی و به حداقل رساندن تلفات رانندگی در ایام نوروز بکار گرفته شود.
  مهندس پژمان نیک اقبالی در نشست شورای ترافیک استان با تاکید بر اینکه، تلفات و خسارت‌های رانندگی در ایام تعطیلات نوروز 96 در این استان به حداقل ممکن برسد، به کاهش 7.6 درصدی تلفات رانندگی این استان در 10 ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کردند و اظهار داشتند: تمامی توان و ظرفیت استان برای کاهش تلفات و خسارت‌های رانندگی در ایام نوروز پیش رو به کار گرفته شود.
  وی اظهار داشتند: 47 میلیارد ریال از محل جرائم راهنمایی و رانندگی سال جاری بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شده که سهم شهرداری‌ها 70 درصد و سهم دهیاری‌ها 30 درصد بوده است.
  معاون عمرانی بیان کردند: اعتبار اختصاص یافته به شهرداری یاسوج از محل جرائم راهنمایی و رانندگی برای نصب دوربین‌های پایش تصویری هزینه خواهد شد و دیگر شهرداری‌ها آن را صرف خط کشی خیابان‌ها و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی می ‌کنند.
  مهندس نیک اقبالی عنوان کردند: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز باید دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر آماده استقبال از گردشگران و ارائه خدمات مطلوب به آنان باشند.
  وی ابراز داشتند: برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله پلیس راه، راهنمایی و رانندگی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جمعیت هلال احمر، اورژانس 115، شهرداری‌ها و اتاق اصناف دارای رسالت سنگین تری در زمینه خدمات رسانی به مسافران نوروزی این استان به ویژه در زمینه مسائل ترافیکی و رفت و آمد هستند.
  معاون هماهنگی امور عمرانی  استاندار بیان کردند: یاسوج 25 اسفند سال جاری میزبان همایش آماده سازی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر این استان برای خدمات رسانی لازم و به موقع به گردشگران استان است.
  مهندس نیک اقبالی با بیان اینکه، 15 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین سال 96 هرگونه حفاری در شهرها و جاده‌های ارتباطی ممنوع بوده و در ایام تعطیلات نوروز از انجام عملیات راهسازی در جاده‌های اصلی استان که سبب اختلال در رفت و آمد مردم و مسافران شود، جلوگیری خواهد شد، تاکید کردند: اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر این امر نظارت کنند.
  وی افزودند: ارائه هرگونه خدمات به مردم تا قبل از ایام نوروز که نیازمند حفاری است از جمله گازرسانی، آبرسانی و یا برق‌ رسانی باید با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مربوطه باشد.
  مهندس نیک اقبالی بیان کردند: یک فروند بالگرد اورژانس هوایی برای خدمات رسانی لازم در طول سال به بیماران و حادثه دیدگان در شهرها و جاده‌های ارتباطی نقاط مختلف استان در فرودگاه یاسوج مستقر شده است.
  وی عنوان کردند: یک تیم درمانی از اورژانس 115 استان با تمامی امکانات آماده ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران و آسیب دیدگان استان توسط این بالگرد هستند و هیچگونه محدودیتی برای تعداد پروازهای آن وجود ندارد.
  مهندس نیک اقبالی ابراز داشتند: شهرداری‌های 17 گانه استان نسبت به پاکسازی نخاله‌های ساختمانی، بهبود وضعیت مبلمان شهری، فضای سبز، گل‌ کاری پارک‌ها، خط کشی خیابان‌ها، نصب تابلوهای راهنمای گردشگران و رنگ آمیزی بلوارها و جدول شهرهای استان تا قبل از ایام نوروز سال 1396 اقدام کنند.
  معاون عمرانی استانداری تاکید کردند: دهیاران استان به ویژه در روستاهای دارای ظرفیت گردشگری و بوم گردی این استان آماده استقبال مطلوب از مسافران نوروزی باشند.
  مهندس نیک اقبالی اظهار داشتند: احتمال بارندگی در ایام تعطیلات نوروز سال 1396 در شهرهای مختلف استان وجود دارد و باید مکان‌هایی از جمله سالن‌های ورزشی، مساجد، حسینیه‌ها و میهمان سرای دستگاه‌های اجرایی این استان برای اسکان اضطراری گردشگران نوروزی آماده باشند.

    منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما