جمعه 31 خرداد 1398   00:47:34
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1395/12/21 شنبه
 • اولین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری در استانداری برگزار شد.
  اولین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با هدف بررسی بافت های ناکارآمد استان با حضور مدیرکل ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی و حاج زارعی نماینده محترم مردم شهرستان های بویراحمد و دنا درمجلس شورای اسلامی در سالن جلسات حوزه عمرانی استانداری بریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه به ارایه گزارشی از فعالیت های دستگاه های مختلف  استان در حوزه بافت های ناکارآمد استان پرداختند.
  مهندس پژمان نیک اقبالی گفتند: دستگاه های مربوطه در این حوزه کارهای خوبی را تاکنون انجام داده اند ولی پراکندگی و برخی موازی کاری ها به عنوان یک ضعف سبب شد، این نشست خیلی سریع برگزار شود.
  وی به پخش برنامه تلویزیونی پایش از شبکه ملی سیما و موضوع حاشیه نشینی و خطرات و بحران ناشی از آن  در استان اشاره کرد و اظهار داشتند: باید برای این ستاد  و کارگروه های آن یک تقویم منظم تنظیم شود که بتوانیم قبل از وقوع بحران از آن پیشگیری کنیم.
  مهندس پژمان نیک اقبالی ، مشکلات ساختاری و قانونی در این حوزه را یادآور شدند و بیان کردند:  دو مشکل بزرگ در حوزه رسیدگی به بافت های ناکارآمد وجود دارد که یکی طولانی شدن برخی طرح ها سبب می شود که این طرح ها در ادامه کارکرد خود را از دست دهند و دوم تداخل قانون و هم پوشانی برخی دستگاه ها در انجام وظایف است که همین مسئله سبب سوءاستفاده سودجویان می شود .
  وی بر همکاری بیشتر دستگاه های مربوطه بویژه شهرداری در این حوزه تاکید کردند و گفتند: ما علاوه بر هماهنگی های استانی و تلاش برای تخصیص ردیف استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حوزه های بافت های ناکارآمد استان خواستار حمایت و ارتباط بیشتر با مرکز کشورهستیم تا بتوانیم گزارش عملکرد را به تهران ارایه دهیم و از تجربیات آنها استفاده کنیم.
  مدیرکل ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی هم گفتند: بافت های ناکارآمد شامل بافت های فرسوده شهری، سکونتگاه های غیر رسمی یا حاشیه نشینی و بافت های تاریخی می شود.
  آقای نریمان مصطفایی با بیان اینکه، وزارت راه و شهرسازی برنامه های بلند مدت و مهمی را در این حوزه در دستور کار دارد، گفتند: این وزارتخانه برای دو هزار و 700 محله که مشمول این طرح هستند، برنامه ریزی های خاصی را در نظر گرفته است و طی دو برنامه ششم و هفتم توسعه، قصد ساماندهی این محله ها را دارد.
  آقای مصطفایی به طرح های اجرا شده در شهرهای یاسوج و گچساران اشاره و تصریح کردند: حمایت و برنامه ریزی در استان ادامه خواهد داشت و بحث بافت تاریخی شهر دهدشت برای ما دارای اهمیت ویژه ای است.
  وی اظهارداشتند: برنامه های رسیدگی و مدیریت بافت های ناکارآمد از دهه 80 شروع شده است ولی در گذشته برنامه مدونی نبود و کارها به صورت پراکنده انجام می شد و تنها ده درصد کار صورت گرفته و برای ادامه این روند، نیاز به بودجه و اعتبار بالایی است.
  منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد

   

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما