جمعه 31 خرداد 1398   00:25:38
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1395/12/24 سه‌شنبه
 • جشن روز مهندس، توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
  در این جشن معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک گفتن روز مهندس به همه مهندسین واعضاء سازمان نظام مهدسی ساختمان استان بیان داشتند: همیشه در مقایسه جامعه پزشکی و مهندسی کفه ترازو به سمت پزشکان است و حتی در جامعه نگاه هم به سمت مشاغل پزشکی است و حتی فردی را میشناسم که تحصیل کرده مهندسی از آلمان است و امروز میگوید دارم مطالعه میکنم تا در رشته پزشکی ادامه دهم.
  مهندس پژمان نیک اقبالی گفتند: این موضوع دو دلیل دارد؛ عدم خودباوری جامعه مهندسی و عدم توجه جامعه به مهندسان، بخش اول دست خود مهندسان است و باید ارزششان را خودشان بشناسند و بخش دوم هم جامعه باید به مرحله ای برسد که به ارزش و جایگاه مهندس واقف شود.
  وی بیان داشتند: امروزه  توجه نظام برنامه ریزی کشور با آنچه الان هست باید متفاوت باشد، اگر اقتصاد مقاومتی و یا توسعه ای و پیشرفتی میخواهد صورت بگیرد بر اساس دانش مهندس باید پایه ریزی شود و بنابراین توقع جامعه مهندسی این است که بهتر دیده شوند و حق و حقوقشان بالاتر از میزان فعلی باشد.
  مهندس نیک اقبالی ادامه دادند: بیش از 3000 نفر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند و هرکاری میتوانند بکنند،قطعا هم افزایی میان آنها میتواند منشا تغییرات بزرگی باشد.
  معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار با اشاره به اینکه این هم افزایی در میان ما و در سطح ملی در میان جامعه مهندسان رخ نمی دهد، افزودند: این موضوع دلایلی دارد، بخشی از این ظرفیت در راه و شهرسازی است، بخشی در نظام مهندسی و بخشی در شهرداری و سایر ادارات که اگر همراه و همگام شوند منشأ اثرگذاری های بزرگی خواهند بود.
  وی ضمن بیان افزایش وسعت تفکر و نگاه مهندسان در حوزه های مرتبط، تصریح کردند: علیرغم محدودیت های مالی به لطف شما مهندسان، استان مسیر توسعه را پیدا کرده است.
  مهندس نیک اقبالی افزودند: حاشیه نشینی، بافت های فرسوده و ناکارآمد و بافت های تاریخی  چالش های بزرگی است که مرکز استان را تهدید می کند و ضروری است مهندسان نسبت به این مسائل هوشیار و حساس باشند.
   
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار عنوان کردند: مهندسی فقط طراحی، سازه و نمای ساختمان نیست، اگر خوب طراحی شود اما ترافیک زا باشد و بحث پیرامونی و کاربری قانونی دیده نشود این ناکارآمد است پس باید وسعت نگاه و دیدمان توسعه یابد.
  وی در پایان خاطر نشان کردند: استان راه پیشرفت را پیدا کرده و مطمئنم وقتی بروز خیلی از نابسامانی را در شهرهای ایران شاهد باشیم، کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت های بزرگی که دارد، پیشرفتش را به رخ ایران اسلامی خواهد کشانید.
  در این جشن آقای مهندس محمد رضا محمدیان رئیس گروه کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی کشور نیز حضور داشتند.

  منبع خبر:پایگاه اینترنتی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد
   
  عكس هاي مرتبط :

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما