جمعه 31 خرداد 1398   00:24:23
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1396/10/18 دوشنبه
 • معاون عمرانی: همه دستگاه های اجرائی بخصوص متولیان امر به مسئله پسماندها حساسیت ویژه نشان دهند
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: جانمائی، جمع آوری، انتقال و دفن زباله های شهری و روستائی و پسماندهای عفونی به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.
  مهندس عزیز فیلی در کارگروه مدیریت پسماند استان با بیان اینکه؛ کهگیلویه وبویراحمد نماد طبیعت و استانی گردشگری است، افزود: ضمن اهمیت به  مسائل بهداشتی و زیست محیطی باید همه دستگاه های اجرائی بخصوص متولیان امر به مسئله زباله ها و پسماندها حساسیت ویژه نشان دهند.
  وی با تاکید براینکه، جانمائی و تعیین مکان برای دفن پسماندها و زباله ها  در همه شهرهای استان با حساسیت بالا مورد مطالعه باشد، اظهار داشت: جانمائی ها با نگاه و روش های جدید و توجه به شاخص های جداسازی، جمع آوری، حمل و انتقال، بازیافت، دفن و مسائل بهداشتی و استفاده اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد.
  فیلی با گله مندی از سخت کردن شرایط برای جانمائی دفن پسماندها و با تاکید به اینکه،همه دستگاه های مرتبط در جانمائی دفن زباله ها در شهرهای استان همکاری جدی داشته باشند، افزود: با همه شرایط سختی که وجود دارد اما ناچارا باید سایتی در همه شهرها برای این امرمشخص شود.
  معاون عمرانی استاندار بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ بهداشتی برجمع آوری، انتقال و دفن زباله های عفونی تمام بیمارستان های دولتی، خصوصی، درمانگاه ها، کلنیک ها و مطب ها در استان نظارت کامل داشته باشد و در این خصوص گزارش کاملی در جلسه بعدی این کارگروه ارائه دهد.
  وی تاکید کرد: این دانشگاه در جلسه بعدی مشکلات، کمبودها، پیشنهادات و راهکارهای لازم را در این خصوص ارائه دهد.
  فیلی با بیان اینکه، تلاش شود برای دفن زباله ها از بخش خصوصی و سرمایه گذار در این زمینه بهره گرفت: تاکید کرد: شهرداران در کنار منابع خود به دنبال تامین منابع مالی در مرکز نیز باشند.
  وی اظهار داشت: در خصوص زباله ها و پسماندها در استان، سیستم  یک پارچه سازی، دستگاه های زباله سوز و بازیافت مورد توجه باشد. 
  در این نشست طرح جانمائی شهر لیکک از سوی مشاور مطرح که کلیات آن به تصویب رسید. در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دفن پسمانددر شهر سی سخت مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد وضعیت دفن پسماند در شهر توریستی سی‌سخت را نگران کننده دانست و گفت: سال ۸۸ حدود ۳۰ هکتار زمین بین شهر سی‌سخت و روستای توت نده در اختیار شهرداری سی‌سخت قرار گرفت اما به دلیل معارضات تاکنون زمین تامین نشده است.
  منبع خبر:پایگاه اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما