يكشنبه 30 تير 1398   18:05:16
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

 • 1396/11/3 سه‌شنبه
 • معاون عمرانی: 15 پروژه برای مدیریت منابع آب و مصرف آن اجرا می شود.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: 15 پروژه در راستای مدیریت منابع آب و مصرف آن در استان اجرا می شود.
  مهندس عزیز فیلی در شورای حفاظت از آب استان، افزود: از این تعداد 11 مورد توسط وزارت نیرو و آب منطقه ای و سه مورد را وزارت جهاد کشاورزی و یک پروژه توسط سازمان ملی جغرافیائی کشور اجرا می شود.
  به گفته وی، دولت برای ایجاد تعامل بین منابع و مصارف آب برنامه،  طرح و پروژه های مهمی در نظر گرفته است و هدف گذاری آن تا سال 1400 می باشد.
  وی، تغذیه مصنوعی از روان آب ها، مهار آب ها به کمک سازه های زیرزمینی و احیاء منابع آب ها، ایجاد شبکه ای برای تنظیم و سنجش آلودگی آب ها، بحث مدیریت مشارکت مردمی، استفاده از پساب ها در بخش کشاورزی، نسب کنترهای حجمی چاه ها، مسدود کردن چاه های غیر قانونی را برخی از برنامه ها استان برای مدیریت آب های زیرزمینی بیان کرد. 
  مهندس فیلی، انتخاب دشت امام زاده جعفر(ع) به عنوان پایلوت مدیرت منابع و اولویت بندی دیگر دشت های استان، فرهنگ سازی و آموزش های لازم خانواده ها در مصرف آب، فعال تر شدن جامعه رسانه ای برای اهمیت بخشی و فرهنگ سازی مصرف آب، راه اندازی سامانه کنترل و پایش در خصوص اطلاعات آب های زیرزمینی را از دیگر برنامه های مدیریت آب استان برشمرد.
  وی با بیان اینکه، هم اکنون بیش از یکهزار و 146 چاه غیره مجاز در استان شناسائی شده است، بیان کرد: بیش از 400 مورد در بخش کشاورزی و افزون بر 300 مورد در بخش صنعت است که باید تکلیف آنها مشخص گردد.
  منبع خبر:پایگاه اطلاع رسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد

  آرشیواخبارRSS
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما